Łyżeczkowanie i wynik badania histopatologicznego

Witam. 7 lis. miałam zabieg ( łyżeczkowanie) w 10 tyg nie było widac zarodka dostałam tabl. cytotek potem miałam zabieg. Dzis dostałam wynik histo-pat. Rozpoznane Pozostałosci po poronieni z ogniskowa martwica Zwyrodnienie wodniczkowe kosmkow łożysk. Utkanie płodu(--) Czy mam sie czym martwic przy kilejnej ciazy? to była moja pierwsza ciaza ma 29 lat i szkaam odpowiedzi dlaczego.. bardzo prosze o odpowiedz z góry dziekuje Marta

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Otrzymany opis nie budzi niepokoju. Opisywane zmiany są charakterystyczne dla obrazu jaki uzyskuje się z tkanek po poronieniu. Obecne poronienie nie musi oznaczać iż w kolejnej ciąży sytuacja będzie wyglądać tak samo. Warto jednak przyszłą ciążę kontrolować u ginekologa w/g zaleceń lekarza.