Łyżeczkowanie jamy macicy a lot samolotem

Witam! Chciałabym się zapytać czy po łyżeczkowaniu można latać samolotem? Łyżeczkowanie robione miałam w Anglii 19.06.12 i w niedzielę 24.06.12 chcialabym lecieć do rodzinnego domu, strasznie mi ciężko psychicznie. Pierwszy dzień po zabiegu czułam się fizycznie dobrze, delikatne bóle, skąpe krwawienie, natomiast dzisiaj (drugi dzień po zabiegu) rano delikatne zawroty głowy i bardziej obfite plamienie, ale tragedii nie ma. Zastanawiam się jakie są niebezpieczeństwa po zabiegu podczas lotu, jeszcze są dwa dni to może lepiej się poczuję. Czy są przeciwwskazania przed lotem ze skąpym plamieniem po zabiegu? Ewelina

Witam serdecznie! Nie ma bezpośrednich przeciwwskazań do latania samolotem kilka dni po zabiegu łyżeczkowania. Oczywiście wiele zależy od Pani samopoczucia i stanu klinicznego. Jeżeli plamienie ustępuje, nie gorączkuje Pani, ani nie ma bólu podbrzusza, to najprawdopodobniej nie doszło do nadkażenia i nie ma przeciwwskazań do podróżowania. Ze względu na niedawno przebyty zabieg powinna być Pani jednak w pobliżu poradni ginekologicznej, do której mogłaby się Pani zgłosić w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych dolegliwości. Pozdrawiam