Łzawienie oka i swędzące szorstkie zaczerwienienie

Od pewnego czasu prawe czyli jakiegoś miesiaca oko bardzo mi łzawi,na górnej powiece oraz w kąciku oka mam takie szorstkie swędzące zaczerwienienie i nie wiem co to może być. Jest to bardzo uciążliwe stosuje już krople do oczu przemywam rumiankiem ale nic nie pomaga. co to może być? cz?y może to być alergia na coś

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże zapalne. Nie można wykluczyć reakcji alergicznej. Wskazana jest wizyta u lekarza okulisty.