Łzawienie u niemowlaka

Witam, moje 5-miesięczne niemowlę od paru dni łzawi mu oczko. Nie cały czas, tylko czasem oczko przemywam solą fizjologiczną i nie bardzo pomaga. Czy iść do okulisty, nie wiem co spowodowało łzawienie. Czy jest się czym martwić?

ponad rok temu

Witam!

Jeśli bardzo się już Pani niepokoi a to zrozumiale w przypadku tak małych dzieci, proponuje udać się do lekarza okulisty celem oceny sytuacji. Tym bardziej, ze tak małym dzieciom nie można podawać wszystkich dostępnych na rynku kropli, więc o ewentualnym doborze leczenia również powinien zadecydować okulista.

Pozdrawiam serdecznie