Machanie rąk w radości u 5-latka

mój syn ma już pięć lat i w dalszym ciągu towarzyszy mu machanie rączkami ale tylko w momentach radości. Rok temu robiłam badanie EEG i wyszło dobrze Pani specjalista stwierdziła ,że wszystko jest w porządku i dziecko nie jest autystyczne. dzisiaj rozmawiając z jednym z rodziców troszkę się zmartwiłam ponieważ rodzic ten również ma dziecko wieku mojego syna i jest dzieckiem autystycznym na pozór z wyglądu i zachowania jest bez zastrzeżeń,ale ma te same objawy czyli machanie rączkami.

samo machanie rączkami z radości nie jest objawem autyzmu. Jeśli pania coś niepokoi to proszę zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej lub do psychologa .

Witam. Samo machanie rączkami nie świadczy o autyźmie. Jednak jeśli jest Pani zaniepokojona rozwojem Synka, to może Pani skonsultować jego zachowanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej w miejscu zamieszkania.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

www.logo-ped.gda.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Samo machanie rączkami jeszcze w trakcie tego jak dziecko się cieszy i jest podekscytowane nie świadczy o autyźmie. Potwierdza to lekarz i wykonane przez Was badania dlatego raczej nie ma powodów do niepokoju. Dziecko autystyczne spełnia jeszcze wiele innych, dodatkowych kryteriów.
Pozdrawiam AM