Macica jednorożna a szanse na ciążę

jakie mam szanse zajscia w ciaze przy macicy jednorożnej

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Szanse zajścia w ciążę są porównywalne, jak przy prawidłowej budowie macicy, natomiast fakt posiadania macicy jednorożnej wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań przebiegu ciąży, w tym z poronieniem. Szacuje się, że tylko ok. 40% ciąż kończy się porodem w terminie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przy tego typu wadzie zajście w ciążę może być utrudnione. Nie jest możliwe określenie procentowych szans na ciążę. Przed rozpoczęciem starań warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.