Magazynowanie kalorii przez organizm

Dzien dobry, nurtuje mnie pytanie. Czy taki sposób odżywiania źle wpływa na figurę? Otóż jeśli wczoraj zjadłam 5posilkow razem 1000kcal, a dzisiaj zjadłam ok 2100 to wywoła u mnie efekt odwrotny i organizm zmagazynuje te kalorie z podwójna siła? Dziękuję za odp

Witam Panią.

Nie koniecznie organizm musi zmagazynować kalorie. Wszystko zalezy od tego jakie ma Pani zapotrzebowanie energetyczne. Zapewne 1000 kcal jest to zbyt mała dawka a 2100 może okazać się właściwą. Nie określę tego ponieważ nic nie pisze Pani na temat swojej wagi, wzrostu, aktywności fizycznej itp. Nie mniej jednak nie powinna Pani jeść tak różnie i nieregularnie. W ten sposób zaburza Pani sój metabolizm. Proszę obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i ustalić ilość kalorii na stałym poziomie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk