Magnez na początku ciąży: czy jest wskazany?

Mam pytanie odnośnie przyjmowania magnezu w tabletkach musujących na początku ciąży. Od 7 tygodnia ciązy przyjmowałam magnez w tabletkach musujących z dodatkiem witaminy B6. Miałam skurcze macicy, mdłości i tylko to mi pomagało. Rano przyjmowałam jedną tabletkę dziennie. Teraz jestem w 9 tygodniu i już nie mam tych skurczy. Dodam, iż przyjmowałam to na własną rękę, bez porozumiewania się z lekarzem. Za dwa tygodnie idę na kolejną wizytę, mam nadzieję, że nic się nie stało. Czy branie magnezu może zaszkodzić? Wiem, że to głupie, że pytam teraz, ale zaczęło mnie to niepokoić.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Z pewnością nie zaszkodziła Pani dziecku. Suplementowanie magnezu jest zalecane w ciąży, kiedy występuje szczególne zapotrzebowanie na ten element, szczególnie że zwiększona często w ciąży konsumpcja wapnia może powodować zmniejszenie wchłaniania magnez.
Pozdrawiam serdecznie!