Majaczenie i luki w pamięci

Witam,moja mama ponad 20 lat przyjmowala dawki terapeutyczne klonazepamu.Od 3 mcy nie bierze już benzodiazepin.Dziwnie się czasem zachowuje,poza lukami pamięciowymi pojawiło się jakby majaczenie,mowi do mnie w liczbie mnogiej,miesza sie jej przeszłość z terazniejszoscia.A np.nastepnego dnia jest wszystko ok.Lekarz psychiatra w zasadzie dopuszcza każdą możliwość i zespol odstawienny i miażdżycę.Raz zdarzylo się tak,ze mama mnie nie poznala a potem wszystko bylo super przez 2 tygodnie..

Witam Panią
To co może Pani robić to być z mamą, okazywać jej dużo zrozumienia i cierpliwości. Można więcej wychodzić z mamą na spacery, zachęcać do gimnastyki, dawać do rozwiązywania rożne zadania umysłowe, zagadki, krzyżówki, można puszczać audiobooki, czytać książki. Chodzi o to aby jak najbardziej pobudzać układ nerwowy do pracy.
Warto zachęcać także mamę do bycia samodzielną, może do robienia drobnych zakupów w sklepie. To co jest lecznicze i pomaga to bycie z drugim człowiekiem i relacja z nim.
Anna Suligowska