Makijaż permanentny i wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta przy chorobie Hashimoto

Mam chorobe Hashimoto. Zdiagnozowana wczesnie. Mialam w zeszlym tygodniu "odswiezony" makijaz permanentny oraz wstrzykniety kwas hialuronowy w usta w celu wypelnienia. Czy sobie zaszkodzilam? Jesli tak, to w jaki sposob? Dziekuje serdecznie z gory za odpowiedz.

Zazwyczaj nie podajemy kwasu hialuronowego osobom w fazie niewyrównanej choroby Hashimoto.Zwiększone jest ryzyko powikłań późnych grudek ziarniniaków.W fazie wyrównanej można podawać kwas hialuronowy.Jak zwykle w medycynie mówimy o ryzyku wystąpienia zmian co nie znaczy że powikłanie .musi wystąpić