Makrogruczolak przysadki mózgowej a poród naturalny

witam, jestem w 37 tygodniu ciąży, mam makrogruczolaka przysadki mózgowej (prolaktynowego). Do dzisiaj przekonana byłam że poród odbędzie się przez cc. Okazało się jednak że lekarz prowadzący nie widzi przeciwskazań do porodu siłami natury. Czy taki poród będzie bezpieczny dla dziecka i dla mnie. Nie ukrywam że trochę zwątpiłam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wskazania do cięcia cesarskiego określa lekarza prowadzący ciążę. Jeżeli uznał, że nie ma przeciwwskazań do porodu siłami natury, proszę spróbować. Należy pamiętać, że decyzja co do sposobu ukończenia ciąży może być zmieniona jeszcze na początku porodu.
Pozdrawiam