Mała ilość krwinek czerwonych a zła dieta

Mam za mało krwinek czerwonych? Czy to oznaka choroby czy tylko złej diety?
ponad rok temu

Witam.
Jeżeli chodzi o dietę to powinna zawierać głównie takie produkty jak jaja, mięso, owoce i jarzyny oraz u narządy miąższowe zwierząt np. wątroba. Wiązanie żelaza ułatwia witamina C dlatego powinno spożywać się produkty które ją zawierają.Pozdrawiam