Mała ilość snu u 13-miesięcznego dziecka

Dobry wieczor,Moj synek ma 13 miesiecy i bardzo malo spi. Budzi sie okolo 6.630 rani i pierwsza drzemka jest okolo 10-11:00 rano. Spi czasem tylko 40 min czasem godz lub 2. Popoludniu nie spi juz wcale. Wieczorem idzie spac okolo 20:00 i spi do 23:00 i pozniej budzi sie systematycznie co godz lub 2 jeszcze ani razu nie przespal calej nocy. zastanawiam sie co moze byc przyczyna :( na kolacje je kaszke, pelna miseczke wiec glodny nie powinien byc. Prosze o podpowiedz co moze byc nie tak.Dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie taki jest już '' jego urok". Jeżeli dziecko nie zachowuje się podejrzanie, oczywiście pod kątem zdrowotnym w ciągu dnia ( z wyjątkiem snu) nie ma powodów do obaw.