Mała ilość snu u 4-miesięcznego niemowlaka

Moja 4 mies córeczka również od jakiegoś tygodnia w dzień mało śpi (20min) to tyle za to w nocy budzi sie co 1,5 godz. Jak mam córeczke nauczyc ze w nocy nie jemy tyle ...

Lek. Marta Gryszkiewicz

Być może córka ma skok wzrostowy i przejściowo potrzebuje więcej pokarmu. Niektóre dzieci w tym wieku potrzebują w nocy bliskości i czuć, że mama jest blisko i domagają się tego.Często w takiej sytuacji pomaga smoczek. Przed nocnym kamieniem warto z dzieckiem aktywnie się pobawić, następnie wykąpać, by było bardziej zmęczone. Wywietrzyć pokój, sprawdzić czy dziecku nie jest za ciepło lub za zimno, itd.