Mała liczba miesiączek u 18-latki

Pozwolę sobie zadać to pytanie jeszcze raz. - Dzień dobry. mam 18 lat. Zarejestrowałam się tutaj, ponieważ sama boję się iść do ginekologa. Mój problem polega na tym, że pierwszego okresu dostałam pod koniec 3 gimnazjum. Od tego czasu miałam może z 5 miesiączek. Muszę czekać 7-9 miesięcy na kolejną. Poza tym od jakiegoś czasu regularnie boli mnie lewy jajnik, czasami nawet oba. Nie jestem szczupłą osobą, ale nie wiem czy ma to jakiś związek z tymi dolegliwościami. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Miesiączki nieregularne występują przez pewien okres po pierwej miesiączce, ale w okresie roku, dwóch powinna miesiączka się unormować dlatego konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa.