Mała niedomykalność mitralna

Witam serdecznie wszystkich. Mam 39 lat, dwa lata temu miałem wykonane I badanie (z powodu - bardzo szybkie zmęczenie, np wejście na piętro z odpoczynkiem, prawdopodobnie wirus zaatakował mięsień sercowy po grypie {o której nic nie wiedziałem- tydzień zwolnienia lekki kaszel i katar} 3-4 miesiące wcześniej). Wyniki badania z 08.2008: RAPs 5mmHg, MVpeak A 0,63 m/s, MV E/A 0,86, MVpeak E 0,54 m/s. Diagnosis: Mała niedomykalność mitralna, aortalna i trójdzielna. Comments: Jama s. prawidłowej wielkości. Praw. grubość i kurcz. ścian. Prawidłowy napływ mitralny. Fale zwrotne przez ujścia przedsionkowo-komorowe i przez zastawkę aortalną(+). Żyła główna dolna nieposzerzona, prawidłowo ruchoma oddechowo. Bez cech płynu w worku osierdziowym. EF ok.60%. Wyniki drugiego badania z 07.2010: MVpeak A 0,68 m/s, MV E/A 1,09, MVpeak E 0,75 m/s. DecT P1/2T Comments: Jama s. prawidłowej wielkości. Praw. grubość i kurcz. ścian. Prawidłowy napływ mitralny. Fale zwrotne przez zastawkę płucną (+). Bez cech płynu w worku osierdziowym. EF ok.63%. Proszę o opis zmian wyników, bo teraz dopiero mogę się zapisać do lekarza. Ciekawe kiedy będę miał termin. Bardzo dziękuje pozdrawiam. Jeszcze zmiany w ciśnieniu- miałem 110/60 na 70 a teraz mam 132-9/79 na 75-9.
39 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl