Mała waga ciała u 20-latki

Witam. Mam 20 lat. Moim problemem jest bardzo mała waga. Waze 34kg przy wzroście 150cm. Mam dwie siostry,które również sa szczupłe wazymy tyle samo. Byłam od małego szczupła lecz w wieku 14-15 lat przytyłam i ważyłam 46 kg ale moja waga sie nie utrzymała i w przeciągu roku spadła do 36kg moje siostry miały identycznie i nasza waga teraz jest naprawde mała. Jem conajmniej 4 posiłki dziennie, pije dużo wody, niska aktywność fizyczna lecz zastanawiam sie czy cwiczenia zwiaksza moja wage? Pozdrawiam

Dzień dobry,

odpowiednio poprowadzona dieta połączona z aktywnością fizyczną pozwoli Pani zwiększyć masę mięśniową - tym samym wzrośnie Pani masa ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,
ćwiczenia mogą zwiększyć masę ciała przy odpowiednio zbilansowanej diecie. Powinna Pani zjadać więcej niż zapotrzebowanie kaloryczne uwzględniające aktywność fizyczną, gdyż w przypadku zbyt małej podaży kalorii może Pani schudnąć co jest niewskazane.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta na przytycie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-przytycie.html?c=7