Małe bąbelki na nóżce synka, co to może być?

Mam synka, który ma 13 miesięcy i od 5 dni ma na jednej nóżce z 10 wodnych krosteczek. Krostki takie same tylko mniejsze pojawiły się na brzuszku, nie zauważyłam, żeby synek się drapał, więc może go to nie swędzieć. Proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem co to jest i jak z tym ewentualnie walczyć. Obecnie mieszkamy w UK, a tu niestety opieka lekarska jest kiepska. Synek ma na policzkach ślady po ropnych wypryskach koloru jakby małego siniaka i co jakiś czas pojawiają się u niego ropne krostki, szczególnie na brodzie. Lekarz stwierdził, iż jest to trądzik niemowlęcy, ale czy mój synek nie jest na to za duży wiekowo. Bardzo proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Skóra w opisanych przez Panią miejscach często ma tendencję do podrażnień, jednak rodzaj zmian bezwzględnie wymaga konsultacji z lekarzem, który będzie miał możliwość zmiany obejrzeć..
 Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam