Małe, czerwone kropki na powiekach u 18-miesięcznego dziecka

Moja 18sto miesieczna coreczka dzis rano dostala malutkich czerwonych kropek pod oczkami i na powiekach a do tego wymiotuje. Co to moze byc? Do tego ma zmeczone oczka. Goraczki nie ma ale jest taka bez checi do zabawy.opalila sobie ostatnio buzke moze to piegi? Prosze o pomoc. Lekarz przyjmuje dopiero w poniedzialek. Czy czekac z tym jeszcze?

Aleksander Ropielewski

Przykro mi, ale bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyą dolegliwości. Być może doszło do udaru cieplnego.

Lek. Tomasz Budlewski

Pytanie już chyba nieaktualne. Być może to objawy infekcji wirusowej. Porszę udać się z dzieckiem do pediatry.