Małe, czerwone plamki na klatce piersiowej a głodówka

Witam mam 25lat od tyg jestem na glodowce od trzech dni pojawily sie u mnie male czerwone plamki na klatce piersiowej i dekoldzie jakby przebarwienia na skorze jest ich coraz wiecej czy to moze miec zwiazek z glodowka?dodam ze kiedys mialam podobne gdy mialam za duzo wit A ale teraz nie przyjmuje zadych suplementow

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Witam serdecznie. Jednoznaczne stwierdzenie, że głodówka jest niezdrowa byłoby powiedziane zbyt na wyrost. Z pewnością, wszelkie metody radykalnego i natychmiastowego odstawienia jedzenia pociągają za sobą skutki uboczne. Nie ma możliwości, aby oczyścić organizm z toksyn w ciągu jednego dnia głodówki. Picie dużej ilości wody wypłucze z organizmu część szkodliwych substancji, ale przede wszystkim wypłucze większość niezbędnych dla nas elektrolitów i minerałów. Spowolni też metabolizm, na krótki czas, ale zawsze. Należy również pamiętać, że bardzo wiele toksyn ma charakter lipofilny, a to oznacza , że kumulują się w tkance tłuszczowej. Jednodniowa głodówka, czy nawet dwudniowa nie jest w stanie wypłukać tych substancji z tkanki tłuszczowej. Dodatkowym problemem, jest ewentualne tempo uwalniania toksyn z tkanki tłuszczowej do krwioobiegu, a potem przez nerki (głównie) na zewnątrz, jeśli stanie się to zbyt szybko to mamy gwarantowane złe samopoczucie i konieczną wizytę lekarza. Chcę również podkreślić ,że głodówka trwająca tydzień powoduje już nieodwracalne zmiany w funkcjonowaniu osteoblastów i osteoklastów - komórek odpowiedzialnych za przebudowę kośca. Wszelkie anomalie na tym tle powodują początek osteopenii bądź osteoporozy. Wiem, że diety dr Dąbrowkiej - oparte są jedynie na warzywach i owocach - ale odpowiedzialność za taką kurację bierze dr Dąbrowska i przeprowadza ją w swojej klinice pod okiem wielu specjalistów. Taka dieta ma bardzo wiele przeciwwskazań, o których otwarcie mówi dr Dąbrowska w swoich pracach i publikacjach. Jak najlepiej oczyścić organizm? Najsensowniej zrobić to z głową , a nie z żołądkiem. Zaczynając od zbilansowania prawidłowej diety, która dostarczy wszystkich niezbędnych elementów i witamin. Po drugie - warto zastanowić się gdzie i jakie produkty spożywcze wybieramy, czytać składy, porównywać. Po trzecie - zminimalizować używki - to głownie one podtruwają nasz organizm. Zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej. Pić wody lekkomineralizowane, bądź kompoty - ALE BEZ CUKRU I BEZ ŻADNYCH DOSŁADZACZY. Nie ma możliwości, aby całkowicie oczyścić organizm z toksyn. Poza tym należałoby się zastanowić nad definicją "toksyny", która w śmietniku internetowym nabiera błędnego znaczenia. Wiele, wiele lat temu człowiek imieniem Paracelsus powiedział bardzo mądre słowa "wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną - zależy od dawki" I tym optymistycznym akcentem pozwolę sobie zakończyć moją wypowiedź. Po większą dawkę rzetelnych informacji zapraszam na moją stronkę (kwestiadiety.com) Z pewnością odnajdzie tam Pani ciekawe wpisy dla siebie. Z wyrazami szacunku Asia Szmitka-Łuszczyk mgr farmacji i dietetyk

Co to znaczy dokładnie - od tygodnia na głodówce? Czy już tydzień Pani nie je?
Jeżeli takie zmiany pojawiły się w tym czasie, to pewnie mają z nia związek, proszę iść do dermatologa i powiedzieć o głodówce.