Małe i słabo widoczne jajniki a bolesne i obfite okresy

Witam. Mam 18 lat. Dwa miesiące temu byłam na badaniu USG, ponieważ obawiałam się, że mogę mieć kamicę nerkową o czym świadczyły wszystkie objawy. Okazało się, że z nerkami jest wszystko w porządku. Jeżeli chodzi o jajniki diagnoza wykazała, że moje jajniki są małe i słabo widoczne. Zaniepokoiło mnie to ponieważ moje miesiączki są bardzo bolesne i obfite. Podczas okresu mam podwyższoną temperaturę i zawroty głowy.Obawiam się, że jest to coś poważnego.Proszę o pomoc.

W tej sprawie na pewno trzeba skonsultować się z ginekologiem. On zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Być może konieczne okaże się pogłębienie diagnostyki przez ocenę poziomu hormonów płciowych we krwi czy też badanie USG przezpochwowe (jeśli nie jest Pani dziewicą). Ewentualnie zostanie włączone odpowiednie leczenie hormonalne.