Małe i swędzące krostki wokół ust a uczulenie

Od pewnego czasu w okół ust pojawiają mi się malutkie krostki, swędzące, które gdy się je rozdrapie mają w sobie jakiś przezroczysty płyn. Cały obszar w okół ust jest zaczerwieniony i wygląda jakby mi się "usta rozlały". Uczucie jest bardzo nie przyjemne i dopiero po zastosowaniu silnej maści z antybiotykiem (na wszelkie zmiany skórne) wszystkie objawy ustępują. Czy może być to uczulenie? Czy raczej jest to jakaś choroba skórna, która nie została dobrze wyleczona i dlatego powraca co jakiś czas?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na występowanie infekcji o podłożu bakteryjnym. W przypadku nawrotu dolegliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa.