Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Małe ilości oddawanego moczu u 21-latka

"Mało sikam". Nic mnie jednak nie boli, nigdy nie odczuwam żadnego dyskomfortu. To znaczy, że jak chcę oddać mocz to po prostu to robię. Niestety (i tu jest problem) w małych objętościach i relatywnie często. Przy wypiciu większych ilości herbaty lub piwa biegam do toalety co chwila. Zauważyłem, że sama czynność trwa krótko. Przynajmniej w stosunku do innych ludzi. Nie mam też chyba tak dużego ciśnienia. Mam tak od kiedy pamiętam, ale dopiero teraz zaczęło mnie to zastanawiać. Z góry dziękuję!
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry,
ilość wydalanego moczu jest ściśle uzależniona od ilości wypijanych przez Pana płynów.

Jeżeli po piwie ( moczopędne) - pojawia się chęć skorzystania z toalety to jest to prawidłowy objaw.

Czas i częstość oddawania moczu jest indywidualny - natomiast zawsze może Pan wykonać dobową zbiórkę moczu - aby sprawdzić czy jest to prawidłowa ilość.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety