Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Małe krostki pod napletkiem penisa

witam od 3 miesięcy zauważyłem pod napletkiem małe chrostki w postaci białych słupkow prosze o informacje co to jest i jak to leczyc z góry dziekuje
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Witam, białe krostki na obwodzie żołędzi przypominające łuski to tzw. papilla coronis, czyli grudki perliste prącia (łac. papillae coronis; ang. pearly penile papules). Nie jest to żadna choroba i nie można tym się zarazić. Jest to normalny twór skórny, który według badań statystycznych przeprowadzonych w USA występuje u 22% mężczyzn nieobrzezanych (w tym: obrzezanych w wieku dorosłym lub obrzezanych tylko częściowo) i u 12% mężczyzn obrzezanych po urodzeniu. Grudki perliste nie wymagają leczenia, można wręcz docenić ich obecność, gdyż są miejscem bardzo erogennym. Jeśli jednak ktoś ich u siebie nie akceptuje, może je usunąć laserowo lub za pomocą krioterapii. Rzadsze występowanie tych grudek u obrzezanych w dzieciństwie wynika z faktu, że nieprzykryte napletkiem ulegają procesowi tzw. keratynizacji i wykazują tendencje do zanikania.

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy