Małe krostki powodujące zaognienie części dłoni

Witam. Juz od dawna zmagam sie z problemem bardzo malych krostek ktore powoduja zaognienie zewnetrznej czesci dloni. Do tego dochodzi swiad oraz pieczenie tych zmian. Dlon pozniej staje sie sucha. Zmiany najchetniej umiejscawiaja sie na kostkach oraz zgieciach palcow. Alergi brak. Nietolerancja pokarmowa wykluczona. Czy maja Panstwo jakies sugestie? Moze jakis wirus, bakteria albo pasozyt. Dodam jeszcze ze na przedramieniu pojawil mi sie rowniez liszajowaty suchy placek ale sie swedzi.

Witam,

przyczyn wysypek moze być wiele, nalezy zasięgnąć porady lekarza dermatologa oraz/lub innego specjalisty. Jako dietetyk mogę zasugerować sprawdzenie czy nie ma genetycznej wrażliwości na nikiel. Wbrew pozorom nie tak rzadko występuję, a objawy wysypki mogą pojawiać się w miejscach gdzie jest noszona biżuteria (stopy metali z niklem), zegarek. Wysypki mogą się pojawiać również w innych miejscach na skórze bowiem sporo niklu występuje w żywności min.np.kakaowiec(czekolada), orzechy.

pozdrawiam serdecznie