Małe krostki w okolicy intymnej u kobiety w 37. tygodniu ciąży

Witam. mam taki problem. Jestem w 37 tc. Od sporego czasu u wejscia do pochwy i w srodku mam takie krostki.. narosle..cos w tym stylu. Nie boli mnie to nie swedzi.. mowilam o tym lekarzowi i mowil ze widzial to i to skora pochwy tak reaguje na hormony ciazowe.. pare dni temu mialam ich mniej ale znow jetrt to samo. Sa czerwone i biale takie jakby platki cos w tym stylu. Czy lekarz mial racje? Nie wiem czy mam isc na konsultacjetdo innego..

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z reguły w opisywanej sytuacji wykluczyć należy przede wszystkim infekcję dróg rodnych, a przede wszystkim choroby weneryczne. Zaburzenia hormonalne występujące w trakcie ciąży mogą się przyczynić do opisywanych dolegliwości, więc jeżeli lekarz na podstawie badania wykluczyć bardziej poważne zmiany, to może być Pani spokojna i należy zastosować się do zaleceń ginekologa.