Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Małe krosty w miejscu intymnym a chlamydia

Witam, miałem jakiś czas temu Chlamydie, która leczyłęm przez 2 tyg. antybiotykiem. Objawy minęły i wszystko było w porządku, jakieś 3 tyg później pojawiły się małe krosty w grupkach - nie są to prosaki (od czasu wyleczenia Chlamydii nie miałem stosunku). Nie przybywa ich, nie bolą, są widoczne dopiero po naciągnięciu i występują dookoła skóry. Na żołędziu nie ma zmian, ani zaczerwień. zdjęcie - https://imageshack.us/a/img18/227/dmp0.jpg
MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Zamieszczone przez Pana zdjęcie zostało niestety usunięte, co oznacza, że nie mam możliwości oceny zmian. Proszę jednak zerknąć na zdjęcie dostępne w internetowych galeriach czy nie są to przypadkiem plamki Fordyce'a, których po prostu Pan wcześniej nie zauważył. Jeśli nie, proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który podczas bezpośredniej wizyty oceni zmiany.

0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Niestety zdjęcie nie ładuje się. Mogę jednak powiedzieć iż infekcje grzybicze atakują najczęściej organizm gdy następuje spadek odporności - w przypadku różnych infekcji, przemęczenia organizmu, stresu i co najważniejsze w trakcie stosowania właśnie antybiotykoterapii. Mogą pojawić się wtedy objawy zakażenia grzybiczego gdyż stan taki najczęściej spowodowany jest zaburzeniem prawidłowej flory bakteryjnej organizmu, co sprzyja rozwojowi kolejnej infekcji tym razem o etiologii grzybiczej grzybiczej.Tak więc w Pana przypadku mogło dojść do rozwoju grzybicy, jednak w celu potwierdzenia przyczyny objawów i włączenia adekwatnego leczenia konieczna jest wizyta u dermatologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, zdjęcie niestety nie dotarło. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy