Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Małe piersi a zaburzenia miesiączkowania

Witam mam 19 lat i mój problem polega na tym że mam strasznie małe piersi, mianowice bardzo małe A. U mnie w rodzine raczej wszyscy mają dość duże. Mam 157 i ważę 50 kg. Także niedowagi nie mam. Kiedyś się odchudzałam i miałam zaburzenia miesiączkowania, teraz również są niezbyt regularne, ale już lepiej. Czy przez takie zaburzenia mogły nie urosnąć ? Czy w ogóle jest jakaś szansa że trochę urosną? Zaburzen hormonalnych też raczej nie mam, bo miałam niedawno robione badania.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Wzrost ryzyka raka piersi w HTZ

Witam serdecznie, Rozmiar i wygląd biustu jest sprawą indywidualną. Wzrost i rozwój piersi kończy się około dwudziestego roku życia, u niektórych dziewcząt nawet później. Istnieje więc szansa, że piersi zmienią jeszcze swój wygląd. Rozmiar biustu raczej nie jest związany z odchudzaniem i zaburzeniami miesiączkowania w przeszłości. Gdyby tak istotnie było, piersi zaczęłyby rosnąć po normalizacji masy ciała.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Wymaga Pani konsultacji lekarza endokrynologa-sprawdzenie wyników badań i ustalenie przyczyny nieregularnych miesiączek i możliwego związku z " małymi piersiami"

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy