Małe piersi u nastolatki a dojrzewanie

Czesc , mam juz 18 lat .Chciala bym sie dowiedziec czemu mi Piersi nie rosna oraz czasem pozniej mam okres niz zawsze i czasami pare miesiecy pozniej, a to nie pierwszy raz. chodze do lekarza i specjalisyow od 2 lat z tym problemem ,ale nikt nie moze odkryc co mi jest . Nie wiem czy to cos pomoze w tej sprawie ale jestem wczesniakiem i mialam 2 razy przetaczana krew. Czekam na szybka odpowiedz ! ;)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana nieregularność miesiączki oraz brak rozwoju piersi to objawy, które mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych. Mały rozmiar piersi może być jednak także cechą osobniczą nie związaną z patologią. W celu określenia konkretnej przyczyny objawów sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią, oceni wyniki dotychczas wykonanych badań oraz pokieruje dalszym postępowaniem.