Małe piersi u nastolatki a zaburzenia hormonalne

Witam,

mam 17 lat i bardzo małe piersi i zastanawiam się czy jeszcze mam szanse na to, że urosną? To mnie bardzo krepuje i ogranicza np. przy kupowaniu ładnych sukienek na różne okazje czy chociażby ładnej bluzki z dekoltem. Dodam że mam 170 cm i ważę 60 kg. Nie wiem co może być nie tak. Czy jest coś nie tak z moimi hormonami?

Bardzo proszę o odpowiedź.

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wielkość oraz rozwój piersi jest sprawą indywidualną każdej kobiety. Wzrost oraz rozwój piersi odbywa się według statystyk do około dwudziestego roku życia. U niektórych kobiet kończy się później. Nie ma też gwarancji na to, że piersi jeszcze urosną, lecz jest to bardzo prawdopodobne. Należy wykazać się cierpliwością, gdyż okres dojrzewania to proces złożony i wymagający czasu.