Małe piersi, wklęsłe sutki i nieregularna miesiączka

Mam 16 lat i bardzo male piersi. Często zdarza się, że miesiaczka spóźnia mi się lub nie mam jej przez kilka miesięcy. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to powiazane i co powinnam zrobić. Bardzo proszę o pomoc. P.S. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale mam wklęsłe sutki.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią zaburzenia miesiączkowania mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik trwającego okresu dojrzewania, ale także wynik zaburzeń hormonalnych. Takie zaburzenia mogą być także przyczyną braku rozwoju piersi. Tak naprawdę nie ma jednak możliwości bym w ramach porady internetowej oceniła czy małe piersi są wynikiem zaburzeń rozwoju czy też ich rozwój jest prawidłowy a problemem jest tylko ich rozmiar. Najlepiej byłoby gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą endokrynologiem dziecięcym. Pozwoli to ustalić przyczynę opisanych objawów oraz ewentualnie wdrożyć właściwe leczenie.