Małe polipy wykryte podczas USG jamy brzusznej

Witam sęrdecznie. Mam na imię Kasia i mam 27 lat. Co roku badam sie profilaktycznie, krew, mocz, usg jamy brzusznej itp. Mocz w normie, krew jak zwykle mało żelaza. Ale podczas usg wykryto dwa polipy mniejsze niż 1 cm. Dodam ze ńie czuje żadnego bólu, moze czasem pod zebrami doskwiera mnie ból ale bardziej taki dyskomfort. Dziś zrobiłam po pół roku kontrole i okazało sie ze pojawiły kolejne dwa, znów maleńkie, chciałam sie dopytać co mam teraz robić ? Spodziewać sie operacji ? Czy mam sie bać?

Wskazania do cholecystektomii ( czyli usunięcia pęcherzyka żółciowego ) to polipy powyżej 10mm, Polipy często występują mnogo. W przypadku pojawiania się kolejnych polipów ( mniejszych niż 10mm ) w następnych badaniach kontrolnych radzę rozważyć ten zabieg na konsultacji chirurgicznej.