Małe pryszcze na pośladkach i rękach

Jak zlikwidować wypryski, syfki któe wyskakują na tyłku bądż rękach?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kluczowe jest utrzymanie odpowiedniej. Dodatkowo w trudno gojących się zmianach, które mogą być nadkażone bakteryjnie warto zastosować miejscową antybiotykoterapię np. Davercin lub Tribiotic. Możliwe iż zmiany mają pochodzenie alergiczne. Warto aby obejrzał je dermatolog.

Na pośladkach to najczęściej zmiany typu zapalenia mieszków włosowych-leczymy je antybiotykami miejscowo i czasami ogólnie.Ważna jest higiena i stosowanie do mycia preparatów dla skóry łojotokowej i odkażających.Na rekach to gł zmiany wypryskowe z podrażnienia skory lub alergiczne.Tu stosujemy gł.natłuszczanie skory oraz maści ze sterydami bądż preparaty zlożone jeśli zmiany są wtórnie zainfekowaane.Warto pokazac się dermatologowi do leki sa na receptę.