Małe przybieranie na wadze u dziecka po urodzeniu

Witam , moje dzieciatko przyszło na świat 8 października przez cesarke ważyła 2800 w szpitalu jej wagA spadła do do 2680 w dniu wypisu ze szpitala wAżyła 2720 , a teraz wazy 2800 karmię piersią nA żądanie mam pytanie od czego moze być to że maluszek zbyt mAło przybiera nA wadze ?byłam u dwoch lekarzy jeden powiedział żeby cały czas kArmic piersią ,a drugi kazał wprowadzić bebilon pepti mc dwA razy w ciągu dniA , czy to że mała tAk słabo przybierA na wdze moze być oznakĄ jakiejś choroby

taki maluszek może męczyć się ssając pierś i wypija za mało. Warto odciągać pokarm i dodatkowo po piersi lub przed karmienia piersią dopoić z butelki (ale swoim mlekiem) bo to tak nie męczy. Poi częściej co 1,5-2 godziny, nie czekać aż będzie płakać tylko wybudzać .
Poza tym do odciągniętego pokarmu można dodać tzw, wzmacniacz pokarmu Bebilon HMF wtedy jest bardziej pożywny, można stosować do uzyskania 5 kg.