Małe przybieranie na wadze u niemowlaka

córka ma 8 miesięcy waży tylko 6.400kg od początku miała problemy z wagą. Miała robione wyniki i wyszło że ma anemię. Teraz wyniki są podobno dobre ale z przybieraniem na wadze dalej słabo. Waga ur. 3600 i 53cm. W tej chwili ma 70 cm. Pani doktor mówi żeby się nie przejmować bo ja z mężem jestem drobna to i córka zwłaszcza że mała je.Dodam że w ciąży miałam toksoplazmozą i cukrzycę ciążową ale u córki wszystkie wyniki w tym kierunku wyszły wolne od tych schorzeń. Proszę o jakąś poradę
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Jeżeli córka jest pod kontrolą lekarzy, a wyniki badań są w normie to nie ma powodów do obaw. W okresie niemowlęctwa dzieci samodzielnie warunkują pobieranie pokarmu, sygnalizując głód. Szczególnej uwadze natomiast trzeba będzie poddać dietę dziecka w momencie gdy rozpocznie ono samodzielne żywienie w znacznie większym stopniu niż ma to miejsce teraz - odpowiednie zbilansowanie diety zapewni dostarczenie wszelkich niezbędnych składników odżywczych dla rozwoju. Proponuję natomiast nadal pozostać w stałym kontakcie z lekarzem.