Malejące poziomy wyniku bHCG a poronienie bezobjawowe

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy występuje wczesne poronienie bezobjawowe? Byłam w 5 tygodniu ciąży wykonałam pierwsze badanie hcg wynik ponad 9000 drugie było malejące wynik ponad 1100. Lekarz wysłał mnie na kolejne trzecie badanie dla pewności. Jestem już mama. Dlaczego tak się stało?

Witam serdecznie.
Malejący poziom beta-HCG rzeczywiście wskazuje na poronienie. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele. Do najczęstszych należą wady genetyczne i nieprawidłowości w budowie zarodka, wahania hormonalne oraz infekcje u matki, a także przyjmowane przez nią leki.