Malformacja tętniczo-żylna a konieczność angiografii mózgowej

Witam, mój mąż ma malforację tętniczo-żylną. Diagnoza potwierdzona badaniem MR. Naczyniak znajduje się w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu(okolica przedniego bieguna wzgórza). Wielkość zmiany 15x10mm. Czy mając tą wiedzę konieczne jest wykonanie dodatkowo angiograffi mózgowej?

Uważam że zdecydowanie tak.
Angiografia nadal pozostaje najczulszym ,najdokładniejszym badaniem naczyń mózgowych.Uwidacznia również szczegółowo krążenie oboczne ,co ma istotne znaczenie dla ewentualnej decyzji o sposobie terapii dla neurochirurga.W dzisiejszej dobie jest to badanie stosunkowo bezpieczne także z uwagi na wysokiej jakości środki kontrastowe.

Pozdrawiam serdecznie