Mało inwazyjna metoda usunięcia polipa na macicy

Mam pytanie do ginekologa.Otóż mam 68 lat i polipa na macicy, rozmiar: 17,2x5,8 mm,endometrium 5,8 mm.W szpitalu nie udała się próba usunięcia tegoż polipa,ponieważ mam zarośniętą macicęPoinformowano mnie,że konieczna jest operacja brzuszna.w związku z tym mam pytanie.Czy jest jakaś mniej inwazyjna metoda usunięcia np.laparoskopowo jak w przypadku kamieni żółcowych.Za odpowieź będę bardzo wdzięczna.

Lek. Tomasz Budlewski

wszystko zalezy od warunków operacyjnych, sadze ze podanym opisie lepsza jest operacja otwarta by moc skontrolowac dokladnie inne narzady.