Mało obfite i trwające dwa dni miesiączki u 40-latki

Witam serdecznie . Moje miesiaczki sa malo obfite i trwaja dwa dni. W nastepnym miesiącu mam normalnie okres 5 dniowy. Potem znowu cos sie plata... 14dni przerwi i dwa dni okres. Dodam ze urodzilam 3 dzieci ostatnie ma 13 lat.Mam 40 lat. Co moze byc przyczyna? Dodam ze chce zajsc w ciaze. Pozdrawiam AGATA.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Zanim rozpocznie Pani starania o ciążę, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.