Mało słów wypowiadanych przez 23-miesięczne dziecko

Mam 23 miesiecznego chlopczyka ktory wydaje mi sie jak na ten wiek to malo mowi.Mowi:mama tata zamiast daj to da,zamiast auto to aka, na deszcz mowi kap kap tak samo jesli chce pic to pokazuje na kubeczek i wola kap kap,czesto tez mowi po swojemu.czesto zjada na poczatku jakas samogloske Czy jest to normalne? Jesli chodzi o rozumowanie to rozumie bardzo dobrze i czesto tez krzyczy jesli mu sie czegos nie da. Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje

Witam. Dziecko w tym wieku rzeczywiście powinno trochę lepiej radzić sobie z mówieniem. Jest to jednak kwestia dość indywidualna, dlatego proszę nie martwić się na zapas. Warto aby dziecko ocenił pediatra/neurolog dziecięcy i logopeda.

Witam. Dość niepokojące jest to, że syn mówi tylko pojedyncze słowa, często mówi tylko "po swojemu". Dwuletnie dziecko powinno już wymawiać około 300 wyrazów i budować proste, dwuwyrazowe zdania. Na pewno trzeba byłoby skonsultować syna u logopedy wczesnej interwencji.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein