Małomówność i problemy z komunikacją

Czy można wyzbyć się małomówności? Odkąd pamiętam zawsze byłem osobą małomówną poza tym jestem typem samotnika-introwertyka. Nigdy nie odczuwałem potrzeby zbyt częstego używania aparatu mowy. Z jednej strony nie wiem o czym rozmawiać ( mam pustkę w głowie) z drugiej często po prostu nie chce mi się gadać. w domu też często jest tak że nie chce mi się rozmawiać z najbliższymi. Mimo to czasami nachodzi mnie ochota, zeby żeby do kogoś zagadać np. do panie ekspedientki w sklepie ale nie wiem jak i co powiedzieć przez tą pustkę w głowie. Poza tym od kilku lat mam problemy z wysławianiem się, poprawnym budowaniem swoich wypowiedzi także wtedy kiedy rozmawiam z najbliższymi. Czy może to mieć związek z małomównością, z brakiem praktyki jesli chodzi o konwersacje?

Jak słusznie Pan zauważył potrzebna jest Panu praktyka. Doradzam zajęcia grupowe w tematyce jaka Pana interesuje albo kurs tańca towarzyskiego.
Pozdrawiam.