Mały guzek w okolicy odbytu

Podczas mycia poczułem w okolicy odbytu mały twardy guzek, wielkości 3 - 4 mm, który można poruszyć. Pojawił się raptownie po nocy. Kilka mcy wcześniej widząc krew na papierze toaletowym wziąłem kilka czopków Posterisanu i krwawienie ustąpiło. Mocniej ścisnąłem ten guzek i mam wrażenie jakby pękł do środka, nie widać krwi na zewnątrz, niemniej zrobił się taki jakby czerwono - bordowy burchel. Lekki dyskomfort, odczuwam jakiś tam ból. Używam od dziś Posterisan maść i czopki. Co to jest? Pomocy

Renata GrzechociĹska

Witam.
Prawdopodobnie są to guzki hemoroidalne. W celu dokładnej diagnozy należu udać się do proktologa.
Pozdrawiam