Mały przyrost masy ciała u 4-latka

Niskorosłość / niedobór masy ciała u 4latka Witam, syn jest pod opieką endokrynologa z uwagi na mały przyrost masy ciała. Na bilansie czterolatka: wzrost na 3 centylu (tak jak na bilansie dwulatka), waga poniżej 3 centyla (spadł z 3). Poziom wit. D3 na dolnej granicy normy. Endokrynolog każe czekać. Czy jakieś badania powinien przejść, odwiedzić lekarza innej specjalizacji? Czy powinniśmy przyspieszyć diagnozowanie czy cierpliwie czekać? Nie chcemy niczego przegapić.

Aleksander Ropielewski

Należy wykonać badania wieku kostnego i poziomu TSH, GH, kortyzolu we krwi. Poza tym proszę zachować spokój i cierpliwość. Mam za mało danych aby udzielić bardzej dokładnej porady.