Mały ruchomy guzek w prawej piersi

Witam! Mam 21 lat i od miesiąca wyczuwam w prawej piersi mały ruchomy guzek. Nie towarzyszą mu żadne inne objawy. Czy to rak? Do jakiego lekarza mam się udać?

Witam serdecznie!

W Pani wieku prawdopodobieństwo, że guz w piersi jest rakiem, jest bardzo niewielkie. Ruchomy guzek to najczęściej guz łagodny - tzw. gruczolakowłókniak. Więcej na ten temat pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/czy-gruczolakowlokniaki-sa-grozne

Oczywiście, każdy guzek w piersi, niezależnie od wieku powinien być sprawdzony. Powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa, najlepiej jeśli posiada umiejętność wykonania USG piersi. Jeżeli w Pani mieście jest poradnia chorób sutka (adresy w internecie) można zgłosić się bezpośrednio tam.

Pozdrawiam serdecznie