Mały zarodek a ryzyko poronienia

Witam . Ostatnią miesiączkę miałam 28 stycznia czyli 8 tydz i 2 dni. 22 marca bylam na usg bo wczesniej niewiele bylo widac . Lekarz zobaczyl pecherzyk 9 mm i brak zarodka, cialko żółte. 25 marca czyli dzisiaj jest pecherzyk 11 mm zarodek 2 mm i widac akcje serca. Czy jest szansa ze ciaza jest mlodsza i wszystko bedzie dobrze? Dokladnie 2 tyg temu na usg byl pecherzyk 7 mm. Lekarz stwierdzil ze malo urosl i jest ryzyko poronienia ale czasem sie tak zdarza i akcja serca daje duze szanse.tak?

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę zaufać lekarzowi, który prowadzi Pani ciążę. Póki co proszę się nie niepokoić - jak najbardziej istnieją duże szanse, że ciąża będzie rozwijać się prawidłowo.

Wydaje się że ciąża jest rzeczywiście młodsza ale pojawienie się czynności serca rokuje dobrze. Proszę powtórzyć jeszcze badanie USG i ewentualnie seryjnie oznaczyć B-HCG w surowicy krwi.