Mały zarodek w 7 tygodniu ciąży

Ostatnią miesiączkę miałam 29.07. 14.08.doszło do zapłodnienia. na potwierdzenie lekarz kazał mi zrobić bHCG z krwi 11.09. Wynik był 24950. następnie na usg byłam 20.09. lekarz powiedział, ze pęcherzyk ciążowy rozwija się prawidłowo, jestem w 7 t.c. ale jak na ten wiek zarodek jest zbyt mały, mam za tydzień przyjść na wizytę, żeby potwierdzić i zrobić kolejną bHCG. badanie zrobiłam 24.09 i wynik jest 73560. Czy to znaczy że zarodek jednak się rozwija czy mam powody do zmartwień?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Być może ciąża jest młodsza niż wynikałoby to z wyliczeń z ostatniej miesiączki. W takiej sytuacji zarodek będzie mniejszy.
Najważniejszy w tym przypadku jest obraz USG.
Tendencja wzrostowa hormonu betaHCG jest dobrym czynnikiem prognostycznym.
Należy jednak cierpliwie poczekać do kontroli ultrasonograficznej.