Mały złóg w miedniczce dolnej nerki po wykonaniu TK z kontrastem

Witam, stwierdzono malutki złóg 2mm w miedniczce dolnej nerki po wykonaniu TK z kontrastem. Jaka jest szansa że kamyczek sam zostanie wydalony ? Czy ból w pachwinie promieniujący do uda może być przyczyną ?

Piotr Pilarski

Taki bóle nie jest typowy dla kamicy. Taki mały złóg może się wydalić samoistnie. Nie ma powodu do interwencji.

Pozdrawiam.