Mam 10 lat i chcę schudnąć - jak to zrobić?

Witam, mam 10 lat, 145cm wzrostu i ważę 39 kg, wiem, że to za dużo, ale pragnę schudnąć i proszę was, żebyście powiedzieli mi, co mam jeść i jakie mam uprawiać sporty, żeby schudnąć ok. 5kg. Najbardziej chodzi mi o brzuch, uda.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 18,57 i znajduje się na 75 percentylu. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa, a wskaźnik BMI mieści się w granicach wąskiej normy. Nie potrzebujesz się odchudzać.

Jedyną i naprostszą radą dla Ciebie jest bycie aktywną fizycznie (zajęcia sportowe dla Twojej grupy wiekowej, taniec, pływanie, gimnastyka oraz wszelki ruch z rówieśnikami na świeżym powietrzu).
Pamiętaj także o zdrowym trybie żywienia, który nie uwzględnia produktów słodkich - słodyczy, ciast i ciasteczek, słodkich gazowanych napojów oraz wszelkich słonych przekąsek - w tym chipsów, żywności typu fast-food (hamburgery, pizza, kebab, frytki, zapiekanki, hot-dog).

Zapoznaj się z artykułem dot. żywienia Twojej grupy wiekowej:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Pozdrawiam