Mam 11 lat i nie mogę schudnąć - co robić?

Witam, nazywam się Jula. Mam 11 lat (rocznikowo 12), ok. 158 cm wzrostu i ważę coś koło 53 kg. Od miesiąca próbuję schudnąć - ćwiczę, zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, tzn. jem 4-5 posiłków dziennie, ale małych, nie jem słodyczy, makaronów i ziemniaków. Ale to nic nie daje! W styczniu moja waga wyglądała tak samo... ;( Od siedmiu lat dwa razy w tyg. po 2 h mam trening tańca, 4 h WF-u, staram się ćwiczyć w domu. Oboje rodzice mają znaczną nadwagę. Nie podobam się sobie, nienawidzę tłuszczu na brzuchu i udach, zależy mi, żeby schudnąć chociaż 10 kg. Tym bardziej że w lipcu jadę z moim zespołem tanecznym do Bułgarii. Pozdrawiam
11 LAT ponad rok temu

Witam,
przede wszystkim utrata masy ciała będzie trwała tylko wtedy, gdy redukcja będzie powolna. Inaczej powstanie efekt jo-jo i inne negatywne skutki (m.in. w wyglądzie). Jeśli chcesz ukształtować swoje ciało, proponuję zastosować dietę opartą o zdrowe nawyki żywieniowe. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.
Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i ograniczanie kalorii nie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ze względu na ryzyko zaburzeń wzrostu i rozwoju, a także efekt jo-jo.
Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków co 2-3 godziny. Warto sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Proszę pamiętać również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych - produktów typu fast food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napojów oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.
Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.
Równie ważna jest aktywność fizyczna, która odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie. Do ćwiczeń, które wykonujesz, dodaj ćwiczenia na brzuch, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam