Mam 12 lat i ważę 45 kg przy wzroście 154 cm - czy to dobrze?

Mam 12 lat, ważę 45 kg przy wzroście 154 cm. Moje koleżanki są bardziej szczupłe przy takim wzroście. Wykonuję ćwiczenia A6W, jestem na 5 dniu i widzę efekty, lecz waga jest wciąż ta sama. Nie jadam fast foodów, słodyczy i piję wodę mineralną! Czy z moim organizmem jest coś nie tak?

12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Nie martw się tym, że koleżanki są szczuplejsze, na pewno nie wszystkie. To normalne, że macie różne sylwetki, które zresztą w wieku dojrzewania ulegają wielu zmianom. Twoja masa ciała jest proporcjonalna do wzrostu. Oczywiście możesz ćwiczyć, gdyż ruch bardzo dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Pamiętaj jednak, że ten wiek nie jest odpowiedni na odchudzanie. Odżywiaj się zdrowo i unikaj diet odchudzających.

Pozdrawiam